sobota, 23 maja 2015

Kraina Marzeń - czyli baletowy debiut

Jak już wcześniej pisaliśmy, ostatni weekend był pełen wrażeń i to wrażeń zupełnie od siebie różnych. Po górskich wędrówkach na Halę Krupową szybki powrót do Krakowa i zamiana górskich ciuchów, na te nieco bardziej "wyjściowe", a w przypadku naszej Starszej Pociechy na bialusieńkie baletki i kostium.
A wszystko to przez baletowy debiut Oli. I to od razu na dużej scenie, przy pełnej widowni.
Trzeba przyznać, że wszystko wyglądało profesjonalnie. Próba pierwsza, próba druga, próba generalna. Wszystko co do minuty, bo na scenie oprócz małej grupki baletowej naszej Córki, jeszcze grubo ponad setka innych baletnic. Następnie nowe stroje sceniczne oraz super makijaż... i normalnie Córkę mi ukradli, bo prawie jej nie poznałem:)))
Jedyna obawa mocno przejętej Córki: "Boję się, że ... spadnę ze sceny" Hmmm...


 

 

A potem już koncert. Siedzieliśmy jak na szpilkach czekając na Jej występ. Wszystko będzie ok?? W ogóle wyjdzie na scenę?? Przecież jest w grupie najmłodsza i najmniejsza. Nie przestraszy się ponad 700 osób na widowni??
A gdzie tam. Wyskoczyła, pewna siebie, wyprostowana, ruchy jak u profesjonalnej baletnicy. Nawet po cichu upomniała koleżankę obok siebie, że nie równo nóżki trzyma... 
Mama zapłakana ze szczęścia, dumny Tata aparatu łzami mało nie zalał...
Na koniec oczywiście wielkie brawa, wyjście finałowe, czas dla fotoreporterów oraz gratulacje i kwiaty dla Debiutantki :)) Chyba mała pasja się rodzi:))
Ehhh rosną nam te dzieci...

 

2 komentarze:

 1. Wspaniale musiały się dziewczynki prezentować. Gratulujemy debiutu!

  I pytanie mam, czy Wasza szkoła baletowa jest szkołą przy Operze Krakowskiej, że debiut od razu na tak wielkiej scenie? :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dumni Rodzice dziękują:)) Zajęcia organizuje Edukacja Artystyczna Dzieci (http://www.edukacjaartystyczna.pl/). Prowadzą zajęcia w kilkunastu krakowskich przedszkolach, szkołach i domach kultury. Natomiast sam koncert był w Nowohuckim Centrum Kultury.

   Usuń