sobota, 19 marca 2016

Poznajemy Kraków

Często łapiemy się na tym, że wyjeżdżamy w różne krańce Polski a nawet dalej i zaniedbujemy nieco znajomość własnego miasta oraz pokazywanie go naszym dzieciom. 
Czas to chyba trochę zmienić i choćby na chwilę odwiedzić atrakcje tak nam bliskie (sentymentalnie i odległościowo). A miasto nie byle jakie - Kraków. Nieco przysłonięte ostatnio smogiem, przez jednych kochane, przez innych zdecydowanie nielubiane, kontrowersyjne w wielu kwestiach, ale cały czas piękne i bardzo bogate w historię oraz kulturę. Żeby je bardzo dobrze poznać zdecydowanie nie wystarczy kilka czy kilkanaście dni...


Stąd też odgrzebanie pomysłu na wycieczki po Krakowie (które zresztą spontanicznie co jakiś czas odbywamy), a także serię wpisów na blogu (oczywiście przeplatających się z relacjami z innych naszych przygód) na temat ciekawostek i miejsc wartych odwiedzenia w naszym mieście. Będzie coś dla starszych i dla młodszych, sporo miejsc historyczno-kulturowych, miejsc dobrej kuchni i zabawy oraz ciekawych krakowskich wydarzeń. Pomysł oczywiście nie nowy, ale mamy nadzieję, że kilka słów o poszczególnych rejonach Krakowa i jego atrakcjach spodoba się Wam.
Już niebawem pierwszy wpis z tej serii. Zapraszamy do lektury i oczywiście odwiedzin Krakowa.

Kraków - widok od północnego-zachodu, rok 1638, J.L. Gottfried (katalog.muzeum.krakow.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz